G R A - L E C H

Jordanów 19a, 95-060 Brzeziny +48 46 874 25 18 gralech@gralech.com

Jak ozdobić namiot ogrodowy? - GRA-LECH

namiot ogrodowy w ogrodzie

Jak ozdobić namiot ogrodowy?

2024-07-08 admin Comments Off

Namioty ogrodowe zyskują coraz szersze zastosowanie zarówno u użytkowników prywatnych, jak i przedsiębiorców. Różnego rodzaju okazje, takie jak branżowe spotkania plenerowe, wesela, urodziny czy szkolne imprezy w przypadku sprzyjającej aury, organizowane są w namiotach ogrodowych. Dziś skupimy się na tym, jak taki namiot udekorować.

Namiot ogrodowy wymaga dekoracji zarówno wtedy, gdy używany jest do celów prywatnych, jak i zawodowych – w zależności od tego, czy namiot ogrodowy ma służyć nam do relaksu w domowym zaciszu, organizacji imprezy rodzinnej lub firmowej, czy też do zaprezentowania marki np. podczas branżowych targów plenerowych, będzie on wymagał innej dekoracji, adekwatnej do okoliczności. Inaczej udekorujemy namiot firmy z branży rękodzielniczej, inaczej z branży przemysłowej, a zupełnie odmienny charakter będą miały dekoracje z okazji wesela czy też rodzinnej imprezy urodzinowej.

Bez względu na okazję, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów, których możemy użyć do dekoracji.

Tekstylia

Różnego typu tkaniny potrafią zupełnie zmienić oblicze każdego namiotu, a przede wszystkim ocieplić sufity. Swobodnie zwisające łukowo płachty delikatnego materiału w wysokich namiotach sprawiają, że przestrzeń staje się o wiele bardziej intymna i przytulna. A dobór różnorodnych struktur i kolorów tkanin ogranicza wyłącznie wyobraźnia dekorującego.

Oświetlenie namiotu

Wszystkie ozdoby, których użyjemy do dekoracji namiotu, wypadną nijak bez odpowiedniego oświetlenia! O tym nie możemy w namiocie zapomnieć! Nastrojowe girlandy świetlne, lampiony, żyrandole oraz pojedyncze kolorowe lampki led sprawią, że w namiocie zapanuje wyjątkowa atmosfera. Jeśli potrzebujemy zaprezentować coś w namiocie firmowym, warto zadbać o konkretne, jasne doświetlenie strategicznych punktów, w których będzie odbywała się prezentacja produktów.

Namioty ogrodowe firmowe z nadrukiem

Inwestując w namiot na potrzeby firmowe, warto rozważyć zakup namiotu z wykorzystaną w pełni jego powierzchnią konstrukcyjną jako przestrzeń reklamowa oraz dekoracyjna. Obecnie technologia pozwala wykonywać nadruki wielkoformatowe na każdej ze ścian namiotu – w zależności od potrzeb, może być to logo firmy, hasło reklamowe, grafika prezentująca konkretne produkty czy fotografia będąca tłem i dekoracją dla firmowego stanowiska wewnątrz namiotu.

Nowoczesny sublimacyjny druk gwarantuje wyjątkowe nasycenie kolorów oraz odporność wydruku na działanie warunków atmosferycznych a przemyślana konstrukcja namiotów sprawia, że ich rozłożenie i złożenie zajmuje maksymalnie kilka minut.