G R A - L E C H

Jordanów 19a, 95-060 Brzeziny +48 46 874 25 18 gralech@gralech.com

Jak zamocować parasol ogrodowy? - GRA-LECH

kolorowy parasol ogrodowy

Jak zamocować parasol ogrodowy?

2024-07-08 admin Comments Off

Parasole ogrodowe pozwalają nam cieszyć się relaksem i spotkaniami na świeżym powietrzu bez względu na warunki atmosferyczne – gdy mamy duży parasol, nie straszny nam deszcz czy prażące słońce. Aby jednak parasol ogrodowy mógł cieszyć nas swoją funkcjonalnością, potrzebuje stabilnego mocowania. W jaki sposób możemy go zamocować?

Parasole ogrodowe to skuteczne akcesoria do osłony stref plenerowych przed deszczem i nasłonecznieniem – dzięki nim możemy cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu w różnych warunkach atmosferycznych. Ważne jednak, aby parasol ogrodowy solidnie zamocować; do tego niezbędna będzie specjalna podstawa, która utrzyma nawet bardzo duży parasol w pionie i uniemożliwi jego przechylanie się podczas większych podmuchów wiatru.

Różnorodność podstaw do parasoli

Podstawy parasoli ogrodowych mogą być wykonane z wielu materiałów: betonu, metalu lub tworzywa sztucznego, a droższe modele z wysokowytrzymałej stali. Większość dostępnych na rynku podstaw do parasoli ogrodowych odporna jest na niekorzystne i długotrwałe działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV czy wilgoć.

Zróżnicowane oferty pozwalają dopasować podstawę parasola ogrodowego do naszych potrzeb, wymagań estetycznych oraz wielkości parasola. Solidna podstawa sprawi, że nie będziemy się martwić, czy parasol będzie stabilny podczas wietrznej pogody i bez trudu zamocujemy go zarówno w ogrodzie, na tarasie czy balkonie.

Jaka podstawa do parasola ogrodowego będzie najlepsza?

Podczas wyboru odpowiedniej podstawy parasola, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jaką powinna mieć ona wagę i średnicę – to z kolei dopasowujemy przede wszystkim do wielkości posiadanego parasola. Dobrze dobrana podstawa gwarantuje stabilność parasola, a tym samym bezpieczeństwo wszystkich, którzy z niego korzystają.

Do parasoli, których średnica sięga co najmniej trzech metrów i więcej, dedykowane są również odpowiednio duże i ciężkie podstawy, wykonane najczęściej ze stali, kamienia lub betonowych odlewów. Mniejsze parasole można zamocować z podstawami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Dużą popularnością cieszą się np. podstawy stanowiące bryłę, którą wypełnia się odpowiednią ilością wody, by stanowiła stabilne obciążenie dla parasola.

Dużym atutem podstaw do parasoli ogrodowych jest także ich mobilność – wygodnym rozwiązaniem są te posiadające wbudowane kółka, dzięki którym swobodnie można je przesuwać i bez ograniczeń przestawiać parasol w pożądane miejsce. Podstawy takiej praktycznie nie trzeba podnosić, więc z jej przestawieniem poradzi sobie nawet osoba o drobnej budowie ciała.